buscarcheck-smallcheckchevron-down-smallchevron-downchevron-largechevron-leftchevron-rightchevron-smallchevron-up-circlecircle-arrowclockclose-smallclosecloud-lightcloud-raincloud-snowcloudcrown-lightcrowndelete-smalldownload-smallfacebookgift-cardsglobegoogleplusheart-filledheartinstagrammap-compassmap-markermenu-lightmenuminus-smallno-circle-arrowpeopleplus-mediumplus-smallrainsearchservice-airplaneservice-baby-careservice-cameraservice-carservice-cash-machineservice-chargingservice-coffeeservice-dogservice-e-autoservice-eatservice-first-aidservice-ice-creamservice-infoservice-kids-buggyservice-kids-playgroundservice-lockersservice-parkingservice-phoneservice-shopperservice-shuttle-busservice-suitcaseservice-trainservice-wardrobeservice-wc-menservice-wc-wheelchairservice-wc-women-menservice-wc-womenservice-wheelchairservice-wifishopping-taxisnowsun-cloud-lightsun-cloud-rainsun-cloudsuntax-freeTAX FREEShoppingticketstraintrash-mediumtwittervimeowishlist-facebookwishlist-googlepluswishlist-twitterwishlist-whatsappyoutubezoom
29
29 29 17
Cz 3119
Pi 3117
So 3219
Ni 3421

Zrównoważony rozwój

EKOLOGICZNE INICJATYWY

W dbałości o środowisko Designer Outlet Sosnowiec dąży do najwyższych standardów zrównoważonego projektowania i budowy obiektu, aby osiągać jak najlepszą wydajność z punktu widzenia ochrony środowiska.


DO_bettershopping.png

Uzyskane z WYNIKIEM DOSKONAŁYM CERTYFIKATY ŚRODOWISKOWE są potwierdzeniem efektywności działań Designer Outlet Sosnowiec ukierunkowanych na troskę o środowisko.

Czym jest BREEAM?
Brytyjski certyfikat BREEAM jest punktem odniesienia w ocenie wpływu nieruchomości na środowisko w zakresie: materiałów budowlanych, energii słonecznej, gospodarowania odpadami, wykorzystaniem wody deszczowej, zrównoważonym zarządzaniem, dostępności do obiektu, ścieżek rowerowych, stacji ładowania pojazdów elektrycznych.


EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA

Wykorzystanie technologii oświetlenia LED wypływa na obniżanie kosztów energii elektrycznej i ogólnego zużycia energii. Główną zaletą oświetlenia LED jest energooszczędność. To właśnie dlatego technologia ta jest uznawana za ekologiczną. W porównaniu do klasycznych form oświetlenia oprawy LED zużywają nawet ponad 10 razy mniej prądu, a do tego się nie nagrzewają.

Designer Outlet Sosnowiec wykorzystuje centralnie sterowaną technologię LED do całościowego oświetlenia zarówno wnętrza, jak i parkingu Centrum.

EFEKTYWNOSC_ENERGETYCZNA.png

GOSPODAROWANIE_ODPADAMI.png

GOSPODAROWANIE ODPADAMI

Minimalizujemy ogólną produkcję odpadów oraz promujemy recykling. Centrum wyposażone jest w odpowiednie kontenery do sortowania odpadów.


ZIELONA MOBILNOŚĆ / EKOLOGICZNY TRANSPORT

Z myślą o użytkownikach pojazdów elektrycznych, w Designer Outlet Sosnowiec uruchomiliśmy stację ładowania. Do dyspozycji naszych klientów jest 6 ładowarek, a korzystanie z nich jest bardzo proste – Twój samochód będzie naładowany, w czasie, gdy robisz zakupy!

EKOLOGICZNY_TRANSPORT.png

BIOROZNORODNOSC.png

BIOróżnorodność

Designer Outlet Sosnowiec posiada tereny zielone wykonane z wytycznymi BREEAM. Łąka kwiatowa, zieleń wokół stawu i ścieżka edukacyjna wiodąca od stawu aż po teren parkingu oraz krzewy i drzewa na terenie parkingu - to wszystko stworzone z myślą o ochronie ekosystemu.


GOSPODARKA WODNA

Wszystkie toalety i pisuary w Centrum zostały wyposażone w technologię odpowiadającą najwyższym standardom certyfikatu BREEAM In Use, co pozwala na maksymalne zoptymalizowanie zużycie wody.

GOSPODARKA_WODNA.png

SPOLECZNA_ODPOWIEDZIALNOSC.png

SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Proekologiczne plansze dedykowane podejmowaniu aktywności EKO przez Klientów odwiedzających centrum z przesłaniem do korzystania z toreb wielokrotnego użytku, transportu publicznego, wybór roweru zamiast samochodu.


EKOMISJA

„Zakręceni z Designer Outlet Sosnowiec! Jazda po nagrody!” w 2020 roku nie był tylko konkurs po zdrowie i nagrody. Przejechane kilometry zostały przeliczone na złotówki, które zostały przekazane na cele charytatywne na rzecz Fundacji Las Na Zawsze.
Dzięki wykręconym przez uczestników konkursu kilometrom wspólnie posadziliśmy aż 1667 m2 wiecznego lasu ‘Las na zawsze nr 3’ w miejscowości Męcikał w województwie pomorskim! Wiecznego, bo Fundacja dba status formalny ziemi, na której powstają jej lasy tak, by mieć pewność, że ich przyszłość na danym terenie jest prawnie zabezpieczona i kolejne pokolenia będą mogły cieszyć się majestatycznymi drzewami.

EKOMISJA.png

DROPBOX.png

DROPBOX

Do dyspozycji klientów przy centrum został ustawiony pojemnik na nieużywaną odzież i tekstylia. Klienci mogą u nas zostawiać ubrania, których już nie używają lub nie są im potrzebne. Wystarczy, przy okazji zakupów przywieźć je i wrzucić je do pojemnika. Zebrane tekstylia są w 100% wprowadzane do drugiego obiegu. Te najlepszej jakości trafiają w niezmienionej formie do second handów lub na eksport, a pozostałe – są poddawane recyklingowi. 
O drugi obieg dba Fundacja Eco Textil. 


W HARMONII Z NATURĄ

Owady są podstawą większości ekosystemów. Niektóre z nich zajmują się zapylaniem, inne pomagają rozkładać odpady organiczne, co zainspirowało nas do zainstalowania hoteli dla owadów na terenie zielonym naszego centrum, aby pomóc w utrzymaniu samowystarczalności naszego ekosystemu.

domki_dla_owadow.png

Moja lista życzeń

Moja lista życzeń jest pusta