buscarcheck-smallcheckchevron-down-smallchevron-downchevron-largechevron-leftchevron-rightchevron-smallchevron-up-circlecircle-arrowclockclose-smallclosecloud-lightcloud-raincloud-snowcloudcrowndelete-smalldownload-smallfacebookgift-cardsglobegoogleplusheart-filledheartinstagrammap-compassmap-markermenuminus-smallno-circle-arrowpeopleplus-mediumplus-smallrainsearchservice-airplaneservice-baby-careservice-cameraservice-carservice-cash-machineservice-chargingservice-coffeeservice-e-autoservice-eatservice-first-aidservice-ice-creamservice-infoservice-kids-buggyservice-kids-playgroundservice-lockersservice-parkingservice-phoneservice-shopperservice-shuttle-busservice-suitcaseservice-trainservice-wardrobeservice-wc-menservice-wc-wheelchairservice-wc-women-menservice-wc-womenservice-wheelchairservice-wifishopping-taxisnowsun-cloud-lightsun-cloud-rainsun-cloudsuntax-freeTAX FREEShoppingticketstraintrash-mediumtwittervimeowishlist-facebookwishlist-googlepluswishlist-twitterwishlist-whatsappyoutubezoom
Please accept the cookies to add the item to wishlist.Dismiss
8
Prognoza pogody
8 10 4
Po 134
Wt 124
Śr 137
Cz 146
Pi 76
Otwarte dzisiaj - Zamknięte dzisiaj

Odkryj śląsk i zagłębie

atrakcje regionu

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia to region bogaty w ośrodki kultury, nauki i sportu, zróżnicowany pod względem geograficznym (stykają się tu tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej i Beskidów), gospodarczym, kulturowym czy etnicznym. Warto połączyć zakupy w Designer Outlet Sosnowiec z poznawaniem atrakcji Województwa Śląskiego . Na turystów czekają: muzea, parki rozrywki, sale koncertowe, kluby i restauracje. To właśnie tutaj industrialna architektura łączy się z zabytkowymi willami mieszczańskimi, a dawne obiekty przemysłu ciężkiego dziś przekształcane są w centra kultury. Zwiedzając Szlak Zabytków Technicznych przekonacie się, że region słynący dawniej z górnictwa zachwyca bogactwem zieleni, przestronnych parków, pięknych lasów i jezior.

Wake Zone Stawiki

Wyjątkowy kompleks sportowo-rekreacyjny gdzie znajdziemy wyciąg do wakeboardu i nart wodnych, Wodny Tor Przeszkód oraz zrelaksujemy się w beach barze. A wszystko pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry oraz animatorów. Dobra zabawa gwarantowana. 

Wake_Zone.jpeg
Nikiszowiec.jpeg

Osiedle Nikiszowiec

Nikiszowiec to nazwa kolonii górniczej znajdującej się we wschodniej części Katowic. Kompleks wyróżnia się niezwykłą architekturą - trzykondygnacyjne ceglane budynki został zbudowane na kształt czworoboku z wewnętrznymi dziedzińcami użytkowymi. W jednym z budynków tego niezywkłego osiedla mieście się Dział Etnologii Miasta Muzeum Historii Katowic.

Zamek w Będzinie

Gotycki zamek zburzony przez Szwedów i odrestaurowany w połowie XX wieku. Jedna z wież jest doskonałym punktem widokowym na zachwycającą okolicę. Obecnie w budynku znajduje się Muzeum Zagłębie, gdzie można poznać zarówno historię zamku jak i całego miasta. 

Zamek.jpeg
Park_Slaski_i_Kolejka.jpeg

Park Śląski i Kolejka Elka

Oaza zieleni zlokalizowana w najbardziej uprzemysłowionym regionie Polski - na pograniczu Chorzowa, Katowic i Siemianowic Śląskich. Idealny wybór na spacer, rolki czy po prostu chwilę oddechu. Park można podziwiać z kolejki linowej "Elki", której trasa biegnie przez ponad 2 km. 

Sala koncertowa NOSPR w Katowicach

Jedna z najciekawszych sal koncertowych na świcie urzeka niezwykłą bryłą i doskonałą akustyką. Nowoczesny budynek łączy technologię z tradycją.  Postindustrialny klimat idealnie komponuje się z otoczeniem w samym sercu stolicy Śląska. 

NOSPR.jpeg
Palac.jpeg

Pałac Schöna Muzeum w Sosnowcu

Pałac Schöna jest siedzibą sosnowieckiego Muzeum oraz Sali Reprezentacyjnej Urzędu Stanu Cywilnego. W bogatych zbiorach muzeum możemy znaleźć m.in. kolekcje fotografii, rysunku, malarstwa oraz zbiór szkła. Ekspozycja, jedyna w Polsce, pokazuje osiągnięcia polskiego szklarstwa oraz dokonania w zakresie wzornictwa. 

Park Gródek Jaworzno

Park Gródek, a od 2019 r. Arboretum w Jaworznie to wyjątkowe miejsce zachwycające widokami. Cały kompleks, który dzięki turkusowym jeziorom i pomostom z altankami nazywany jest polskimi Malediwami, urzeka unikatowym urokiem. Tereny pokopalniane zyskały zupełnie nowe, naturalnie piękne oblicze.

Malediwy.jpeg
Palmiarnia.jpeg

Palmiarnia Miejska w Gliwicach

Gliwicka Palmiarnia to nowoczesny obiekt o powierzchni 2000 m. kw. Najwyższy budynek, gdzie mieszczą się palmy, ma aż 22 metry wysokości. W pawilonach tematycznych możemy podziwiać egzotyczne rośliny i sukulenty a do niedawna akwaria z ekosystemami z różnych stron świata. 

Hala Widowiskowo-Sportowa „Spodek”

Katowicki Spodek jest symbolem Katowic i jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Polsce. Perełka modernistycznej architektury od 40 lat przyciąga fanów muzyki i sportu z całej Europy. Budynek znajduje się w samym centrum miasta i nie sposób przejść obok niego obojętnie. 

Spodek.jpeg
Muzeum_Slaskie.jpeg

Muzeum Śląskie

Muzeum usytuowane na terenie związanym z górnictwem jest teraz kopalnią kultury. Niezwykłe kolekcje i wystawy możemy oglądać 14 metrów pod ziemią. A dla ciekawych spojrzenia na Katowice z innej perspektywy, udostępniona jest wieża widokowa o wysokości 40 metrów. 

Moja lista życzeń

Moja lista życzeń jest pusta